fbpx

❄️ Stihnout vánoce = poslední balíčky skladem odesíláme 18.12. Balíčky na objednávku ze Švédska lze objednávat do 6.12. 8:00, tehdy vyráží poslední vánoční várka ze Švédska.

MATERIÁLY

Představujeme funkční materiály a technologie, z nichž vyrábíme naše oblečení.

 

Bionic Finish® ECO

Bionic Finish® ECO je ekologicky šetrná certifikovaná technologie pro svrchní úpravu oblečení.

– Neobsahuje fluorocarbony
– Vysoce vodoodpudivá
– Odpuzuje nečistoty
– Je prodyšná
– Uchovává funkční vlastnosti tkanin
– Díky ní je možné oblečení omývat
– Lépe odolává zhoršeným povětrnostním podmínkám

Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 je technologie výroby oblečení, která je maximálně šetrná k našemu životnímu prostředí. U našich produktů jej můžeme nalézt mezi oblečením 1. a 2. vrstvy, stejně tak jako u kalhot.

– Bez zakázaných látek a nebezpečných chemikálií
– Zodpovědná textilní výroba
– Bezpečnost a průhlednost celé technologie
– Certifikováno nezávislými výzkumnými a zkušebními ústavy

Memory Foam

Memory Foam, neboli paměťová pěna, je technologie výroby nám známá především z oblasti zdravého spánku. Paměťová pěna je technicky vzato polyuretan s přidanými chemickými látkami pro zvýšení jeho viskozity a hustoty. Paměťové pěny vyšší hustoty se změkčují v reakci na tělesné teplo, což umožňuje jejich formování do tvaru lidského těla, tak jako je tomu v případě Bagheera stélek do bot a našich chodidel. Technologie byla vyvinuta ve spolupráci s NASA v roce 1966.

Merino vlna

Bagheera oblečení klade v posledních dvou letech důraz na vývoj a výrobu spodních vrstev oblečení z merino vlny. Merino je plemeno ovcí ceněné pro vysokou kvalitu své vlny. Toto plemeno bylo vyšlechtěno původně ve Španělsku, nicméně moderní Merino ovce jsou doma výhradně v Austrálii. Merino ovce mají v současné době prokazatelně jednu z nejlepších a nejměkčích vln mezi všemi plemeny. Tyto ovce se musejí alespoň jednou do roka stříhat, v případě, že tomu tak není, jejich vlna nepřestává růst, což může ovcím působit jejich přehřívání a vážně zdravotní potíže. Naše Bagheera merino oblečení je šito z vlny od Novozélandských ovčích protinožců.

Charakteristické vlastnosti merino vlny jsou:

– Samočistící efekt díky struktuře vlněného vlákna
– Izolace
– Prodyšnost
– Perfektně odvádí vlhkost od těla

THERMOLITE®

Technologie THERMOLITE® poskytuje teplo pro všechny činnosti při zachování lehkosti materiálu oblečení. Pomáhá izolovat a udržuje vlastníka déle v teple, zároveň zvyšuje komfort nošení.

RACE

RACE je značka pro skupinu produktů, které mají vysoký podíl funkčních materiálů a jsou upraveny tak, aby byly co nejlehčí a podpořili maximální výkon sportovce.

HIGH PERFORMANCE

HIGH PERFORMANCE je značka pro skupinu produktů, které mají stejně jako produkty z kategorie RACE vysoký podíl funkčních materiálů. Jsou však upraveny tak, aby kromě podpory vrcholového sportu přidaly něco i k vašemu pocitu pohodlí, jako tomu je v případě našeho bestselleru v kategorii 2. vrstvy mikiny Bagheera THERMIC HOOD.

ACTIVE

ACTIVE je skupina produktů, které myslí především na váš komfort a na to, aby byl pohyb maximálně pohodlný. O jejich vysoké kvalitě a funkčnosti však zároveň nemůže být pochyb, protože ty jsou na té nejvyšší úrovni. Jen vám k mikině přibude kapuce, nebo příjemný fleece, který vás udrží v teple i za velkého mrazu a větru.